Reklama
Reklama

Domy, ktoré nikto nechce kúpiť ani napriek lákavej, extrémne zníženej cene

Reklama
Majitelia museli niekoľko krát znižovať cenu, no o ich nehnuteľnosť aj tak nebol záujem. Ako je to možné?
Po smrti Louisa Kaufmanna (v roku 1942) tam niekoľko rokov žila jeho manželka, no čoskoro (v roku 1947) nasledovala svojho manžela. Joana, jedna z dcér manželského páru, sa tam po smrti rodičov nasťahovala a vytvorila z neho svoj domov. Život v takto odľahlej a obrovskej budove sa jej nepáčil a v roku 1950 sa z domu stalo niečo ako letná chata.

Nakoniec Kaufmanovi potomkovia predali dom Tomovi Baldwinovi, obchodníkovi z Wall Street. Ten dom zrekonštruoval, no následne prišiel niekto s „úžasným“ nápadom zapísať kaštieľ do amerického národného registra historických miest. Nie je jasné, prečo Baldwin súhlasil (možno s vidinou daňových úľav), hoci sa ho možno ani nepýtali.

Odvtedy je dom „pre svoj historický význam považovaný za budovu hodnú ochrany“. To znamená, že majiteľ nemôže robiť zmeny v interiéri, meniť nábytok, odstraňovať plyšové zvieratá a oveľa viac. V skutočnosti sa z domu stalo múzeum. Keď teda Baldwin v roku 2015 dal dom na predaj za 40 miliónov dolárov (polovičné náklady na kúpu a rekonštrukciu), nikto nemal záujem o jeho kúpu. O pár rokov neskôr hodnota tejto „veľkolepej“ nehnuteľnosti klesla na 20 miliónov dolárov, čo bolo takmer 4-krát menej ako investované prostriedky.

Zdroj: Nevsedoma
Reklama

Podobné príspevky